Lamb

$65.00

One lamb can produce up to 30 pounds of wool per year, with each pound making up to 10 miles of yarn! Every year a pair of sheep can reproduce lambs (often delivering twins) to be sold at market, and delicious sheep’s milk is even more nutritious than cow’s milk for growing children in South Asia.

You can share this symbol of God’s love with a family waiting to hear the good news for $65 each, or $130 a pair.

Description

One lamb can produce up to 30 pounds of wool per year, with each pound making up to 10 miles of yarn! Every year a pair of sheep can reproduce lambs (often delivering twins) to be sold at market, and delicious sheep’s milk is even more nutritious than cow’s milk for growing children in South Asia.

You can share this symbol of God’s love with a family waiting to hear the good news for $65 each, or $130 a pair.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lamb”

Your email address will not be published. Required fields are marked *